גם אני יכולה לא פחות …

אחת לכמה זמן עולה שאלת האפליה המגדרית בשוק העבודה בחברה "השוויונית" שלנו כיום.  בישראל יש פערי שכר מגדריים והנושא אינו מעסיק את הציבור ואת מקבלי ההחלטות מספיק על מנת לבצע שינוי יסודי ולמגר את התופעה, שיסודה באפליה בוטה בין גברים לנשים.

מאת: רז אלבז, יב'2

צילום: ירין פינטו, תאיר וענונו

שכר הנשים הממוצע בישראל נמוך בהשוואה לשכרם של גברים, והוא עומד על 68% משכרם של גברים. פער זה נובע בעיקר מכך שנשים עובדות בממוצע פחות שעות מגברים ומגורמים שונים אחרים וביניהם בחירת תחומי עיסוק שונים. "אני מאוד מאמינה שככל שתינתנה יותר הזדמנויות לנשים הדלת תיפתח ובסופו של יום היה שוויון גדול, כך סבורה ד"ר חפצי זוהר, מחזיקת תיק החינוך וממלאת מקום ראש העיר באר שבע.

הפערים הללו מבטאים אפליה מגדרית בשוק העבודה, אם דרך מתן שכר נמוך יותר לאשה עקב היותה אישה, דרך ייצוג חסר של נשים בעמדות בכירות ובעמדות ניהול, שכר נמוך מזה של גברים בעבור עבודה דומה, וייצוג יתר במשרות חלקיות, אשר תנאי שכרן והיוקרה התעסוקתית הנלווית להן נמוכה יחסית.

נכון להיום, כשליש מהנשים בכוח העבודה מועסקות במשרה חלקית – פי שניים בהשוואה לגברים המועסקים במשרות דומות, וקצב קידומן של הנשים איטי בהשוואה לגברים. ד"ר חפצי זוהר טוענת "שלמוכנות שלנו להאמין בעצמנו ולהבין שאין דבר שיכול לעמוד בפני התשוקות שלנו וזה בכלל לא חשוב באיזה נושא ובאיזה תחום", ומוסיפה, "נשים יכולות כמעט הכל לא פחות טוב מגברים ואף בדברים מסוימים טובות יותר".

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2012, עולים הנתונים הבאים: הפער בשכר החודשי הממוצע בין המינים עמד על 33.9%: (7,244 ש"ח לחודש לנשים שכירות, ו- 10,953 ש"ח לגברים שכירים), וכ- 48.6% מהשכירים בישראל הן נשים, לעומת 51.4% גברים. נתונים אלה מוכיחים כי אכן ישנו פער.

מתוך: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4495630,00.html

על פי החוק במדינת ישראל נשים זכאיות לשכר שווה על עבודה שווה ואפליה בשכר אסורה. "זה נכון שיש הרבה מאוד תחומים שיש בהם ייצוג נשי נמוך יותר פחות ממה שהיינו רוצים , היכולת של נשים לפרוץ את השבילים הללו ולהראות שהנה גם אני יכולה לא כי מישהו עשה לי טובה ולא כי אני אישה , כי אני מוכשרת ,כי אני אסרטיבית , כי אני נחושה וכי אני יודעת לעשות את הדברים." מוסיפה ד"ר חפצי זוהר.

חוקי העבודה בישראל המעגנים את זכויותיהן של נשים עובדות כוללים מרכיבים רבים יחסית למדינות אחרות, ועוסקים ברובם באיסור אפליה בשכר על רקע מגדרי. סעיף 2 לחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, אוסר על אפליה בתנאי העבודה, כולל בשכר עבודה. חוק שכר שווה לעובדת ולעובד נועד למנוע אפליה בין המינים בכל הנוגע לשכר או לגמול אחר בקשר לעבודה. החוק קובע, כי עובדת ועובד המועסקים אצל אותו מעביד באותו מקום עבודה, זכאים לשכר שווה בעד אותה עבודה, עבודה שווה בעיקרה או עבודה שוות ערך.

גם לנשים יש חלק לא קטן במסע הזה של שינוי החברה ודעותיה ובאמונה עצמית שלנו הנשים, "צריך גם לא לוותר לעצמנו ולא לעשות לעצמנו הנחות מה שאנחנו רוצות אנחנו יכולות בעבודה קשה , במאמץ במסע כמו במסע יש עליות יש מורדות יש הצלחות יש כישלונות אבל מי שמאוד נחושה תצליח בסופו של יום".

לסיום בכמה מילים קטנות אך חזקות- כמונו הנשים, סיכמה וקלעה בול ד"ר חפצי זוהר במסר חד משמעי,  "תחלמו הכי גבוה! הבעיה הכי גדולה שלנו היא לא שאנחנו חולמים גבוה ולא מצליחים להגיע לשם, אלא שאנחנו חולמים נמוך".

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירת אתר אינטרנט בעזרת WordPress.com
להתחיל
%d בלוגרים אהבו את זה:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star